Mutluluk Çubuğu Ve Sertleşme Sorunu Hakkında Her Şey

Her insanın başına gelebilecek sorunlar vardır. Korkmayın! Sertleşme sorunu tedavisi olan bir hastalıktır. Bunun için neler yapmalıyız? Nelere dikkat etmeliyiz? Mutluluk çubuğu nedir? Ne işe yarar? gibi sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Sertleşme sorunu (Erektil Disfonksiyon)

Erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) olarak adlandırılan sertleşme sorunu, cinsel ilişkiye devam etmek için yeterli sertliğin sağlanamaması veya ilişkiye devam etmek için yetersiz olan bir ereksiyonun sürdürülememesine atıfta bulunan genel bir isimdir. Sertleşme sorunu sizi tatmin edici seks yapmaktan alıkoyabilir, ancak bu tedavi edilebilir bir hastalıktır.

Erektil disfonksiyonu olan kişiler;

İlişki sertliğini uzun süre koruyamama, Yetersiz cinsel ilişki ve kısmi sertlik olabilir ancak cinsel ilişki sağlanamaz .Veya hiç ereksiyon (sertleşme) olmaz. Erektil disfonksiyon bazen iktidarsızlık olarak adlandırılır, Ancak tercih edilen terim genellikle erektil disfonksiyondur.

Kısacası, erkeğin arzusuna rağmen tatmin edici bir cinsel ilişki için gerekli sertliği kalıcı olarak başlatamayan veya sürdüremeyen duruma sertleşme sorunu denir. Çoğu yetkili, bu semptomların 3 aylık süresinin sertleşme sorunu teşhis etmek için yeterli olduğuna inanmaktadır.
Sertleşme sorunu çeşitli sağlık sorunlarına göre değişir. Prensip olarak, aşağıdaki hasta türlerinde erektil disfonksiyon çok yaygındır. Diyabetli obez hastalar, Kalp krizi öyküsü olan hastalar Radikal prostatektomi geçiren hastalar bu hastalarda çok sık görülebiliyoruz.

Sertleşme Bozukluğunun Yaş İle İlgisi Var Mıdır?

Belli bir yaş ve üzerindeki erkeklerde erektil disfonksiyon daha çok rasyonel nedenlerle ilişkilidir. Sonuçta, özellikle diyabet hastalığı gibi yaşa bağlı hastalıkların gelişmesiyle birlikte sertleşme sorunları daha yaygın hale geldiğini düşünüyorum.

Bununla birlikte, gençler de sertleşme sorunu yaşayabilir. Nedeni anlamak için ereksiyon mekanizmasını gözden geçirmek faydalı olacaktır. Bir erkek cinsel olarak uyarıldığında, düz kas dokusu gevşer ve arterler genişleyerek penisi kanla doldurur. Bu olduğunda, düz kas dokusu boşalana kadar peniste kanı tutmaya çalışacaktır.

Bazı erkeklerde tıbbi ateroskleroz, penise kan akışını engelleyen genetik veya yeme alışkanlıklarından kaynaklanabilir. Ateroskleroz, kan damarlarının iç duvarında çeşitli maddeler (özellikle kalsiyum) biriktiğinde ortaya çıkan bir hastalıktır. Birikme nedeniyle kan damarları daralır ve kan damarları içindeki kan akışı kısıtlanır. İnsanlar arasında arterioskleroz olarak da adlandırılır.

Diyabetik erkeklerde ne sıklıkla erektil disfonksiyon görülüyor?

Erektil disfonksiyon, diyabetik erkeklerde çok yaygın bir sorundur. Çalışmalar, sertleşme sorunu diyabetik olmayan erkeklerden 4 kat daha fazla olduğunu doğrulamıştır. Diyabetik erkeklerde erektil disfonksiyon, diyabetik olmayan erkeklere göre 10-15 yıl daha erkendir. Yaş, zaman ve tedavi ile kontrol edilmezse diyabetik hastalarda sertleşme bozukluğunun şiddeti daha da artacaktır. Diyabetin uygun şekilde tedavi edilmesiyle şeker hastası erkeklerin sertleşme bozukluğundan etkilenme ihtimalinin daha düşük olduğu söylenebilir, ancak bu tamamen ortadan kalkmadığı bilimsel bir gerçektir.

Penil Protezler (Mutluluk Çubuğu)

Erektil disfonksiyonu olan erkekler sertleşme haplarına, vakum cihazlarına ve son enjeksiyona yanıt vermiyorsa, penis protezi veya penis implantı (genellikle mutluluk çubuğu olarak adlandırılır) iktidarsızlık için son ve kalıcı tedavi seçeneğidir. Bu tedavi geri döndürülemez olduğu için hastayla konuşmak ve bu tedavinin avantajları ve dezavantajları konusunda doktoru ikna etmek önemlidir.

Bu operasyon penis içindeki sünger dokusunun (corpus cavernosa) sert veya şişirilebilir bir silindir ile değiştirilmesi şeklinde yorumlanabilir Operasyon yaklaşık 1 saat sürmektedir. Tüm penis protezlerinde ameliyatla yerleştirilen protez tamamen vücutta gizlidir. Dışarıdan bakıldığında hiçbir şekilde anlaşılamaz ve mutluluk çubuğu takılmış olur. Mutlu bir sopa takan bir adam her an seks yapabilir. Mutluluk çubuğu genellikle bu yüzden tercih edilir.